Zacieranie betonu

Posadzki betonowe są powszechnie wykorzystywane w większości obiektów przemysłowych i miejscach publicznych, w których wymagana jest duża trwałość i jednolitość podłogi. Jeśli budujesz garaż, halę produkcyjną lub magazyn, skorzystaj z naszej oferty i wybierz posadzkę z odpowiednim wykończeniem.

Czym jest zacieranie betonu?

Nasza firma wykonuje posadzki i wylewki betonowe, które zapewniają właściwą stabilność podłoża nawet przy dużych obciążeniach. Stosujemy odpowiednie, nowoczesne technologie oraz urządzenia, dzięki którym wykonana podłoga zyskuje wysokie parametry wytrzymałości. Jedną z metod wykończenia powierzchni jest zacieranie betonu przy pomocy specjalnych urządzeń.

Czynność zacierania betonu wykonywana jest kilkakrotnie i ma na celu połączenie warstwy utwardzającej z betonem, a w kolejnych etapach – dokładne opracowanie powierzchni w celu uzyskania idealnej struktury. Czynność ta wymaga nie tylko specjalistycznych maszyn, ale i doświadczenia, jakim dysponują nasi fachowcy.

Zacieranie betonu z utwardzaniem

Podczas procesu zacierania betonu na powierzchni posadzki powstaje warstwa mleczka cementowego tworzącego delikatną warstwę, mało odporną na uszkodzenia. W procesie zacierania stosujemy specjalne impregnaty i substancje utwardzające, które eliminują to słabe ogniwo. Taka metoda sprawia, że podłoga:

  • zyskuje większą wytrzymałość na uderzenia,
  • staje się bardziej odporna na ścieranie i pylenie,
  • zachowuje spójność bez szczelin i prześwitów,
  • wytrzymuje dłuższy okres eksploatacji.

Wykonujemy profesjonalne zacieranie betonu każdej przygotowywanej posadzki, dlatego otrzymujesz gwarancję jej estetycznej powierzchni bez naruszania trwałości. Skontaktuj się z nami i dowiedz więcej.